Tarkett, internationale marktleider in vloeroplossingen, stelt met trots zijn nieuwste merk voor: Stellar. Deze collectie keramische en houten klikvloeren wordt vervaardigd met een innovatieve digitale druktechnologie. Het resultaat overtreft de authentieke houten en keramische vloer, want naast een beter-dan-realistische look-and-feel, scoort Stellar ook op het vlak van duurzaamheid. Tarkett is het eerste bedrijf wereldwijd dat een vloer met deze unieke kwaliteiten lanceert.
Met Stellar introduceert Tarkett een klikvloercollectie die de norm herdefinieert. Het merk bestaat uit twee collecties: StellarCraft met 24 verschillende houtdesigns en StellarElements met 12 unieke keramische en stenen ontwerpen. Dankzij de combinatie van de innovatieve, digitale 3DTex druktechnologie en de afwerking met een digitaal geprint reliëf ontstaat een ongezien realistisch oppervlak dat moeilijk te onderscheiden is van echt hout of keramiek. Daarmee heeft Tarkett een wereldwijde primeur te pakken.
Het materiaal is bovendien sterker en bevat voelbare nerven in het patroon, waarvan de diepte naar eigen wens kan worden aangepast. Met de introductie van Stellar biedt Tarkett een vloer aan die het beste van twee werelden combineert: de look-and-feel van natuurlijke materialen met de voordelen van een sterk, kras- en waterbestendig kliksysteem. Kortom: een product dat de werkelijkheid overtreft.
Ondanks het ultrageavanceerde productieproces, ademt Stellar nog steeds natuur. De houten of keramische toppings zijn immers afkomstig van afbeeldingen van échte materialen. Bovendien wordt het hout eerst op artisanale wijze behandeld vooraleer het wordt gefotografeerd en geprint op een plaat met een minerale kern. Zo is de print van elk design uniek en sluit het patroon mooi op elkaar aan. Dankzij deze aanpak vormt de klikvloer een natuurlijk ogend geheel, zelfs bij grote oppervlakten.
De productie gebeurt tot slot duurzaam. De collectie wordt in Europa geproduceerd en bevat naast 70 procent mineralen ook 28 procent gerecycled materiaal. Na gebruik is de vloer opnieuw recycleerbaar in het kader van het ReStart®-recyclingprogramma van Tarkett. Met dit initiatief wordt oude vloerbedekking ingezameld en gerecycled met als doel in 2030 het aandeel herwonnen materiaal in de productie te verhogen tot 30 procent.
Stellar is vanaf september beschikbaar. In België en Luxemburg zal Stellar in 24 geselecteerde verkooppunten te vinden zijn, waar speciaal ontworpen displays en interactieve experience tables ervoor zorgen dat klanten de vloer zelf kunnen ervaren in de winkel.